Spotkanie z policjantem

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych przybył do nas policjant z komendy naszego miasta. Dzieci okazały się bardzo śmiałe i gdy tylko funkcjonariusz pojawił się w drzwiach przedszkola, zaczęły zadawać mnóstwo pytań. Prelekcje odbyły sie w kazdej grupie.

Przedszkolaki chciały wiedzieć na czym polega praca policjanta i z jakich elementów składa się jego służbowe wyposażenie. Prowadzący spotkanie udzielił przedszkolakom kilka cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwych zachowań w domu. Policjant podkreślał, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. Funkcjonariuszi opowiedział jak zachować się podczas kontaktu z groźnym zwierzęciem.

Omówiono także zasady zachowania się w trakcie pobytu na plaży czy korzystania z kąpieli. Najmłodsi dowiedzieli się w jaki sposób korzystać z roweru. Przestrzegano również dzieci przed kontaktem z osobą dla nich nieznaną. Przypomniano im aby pod żadnym pozorem nie brały od takiej osoby czegoś do jedzenia czy też picia.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę w trakcie spotkania.

Zdjęcia z wydarzenia pojawią się w galeriach grup.