Dzień Postaci z bajek

„Piotruś Pan, Królewna Śnieżka, Gargamel, Świnka Peppa… kto z nas nie uśmiecha się słysząc nazwy tych postaci? Wspomnienia dzieciństwa, gorącego kakao, bajek czytanych przed snem, czy też oglądanych po śniadaniu zawsze są pełne radości i pewnego rodzaju tęsknoty. Można by rzec, że ludzie byli i są w mniejszym lub też większym stopniu wychowywani przez bajki – to one wskazują na walkę dobra ze złem, która zawsze kończy się zwycięstwem dobra. Podkreślają również wartości takie jak szczerość, uprzejmość, tolerancja, czy też odpowiedzialność. Czyż to nie bajki jako pierwsze nauczyły nas otwarcia na świat? Wspólne podróże z Bolkiem i Lolkiem, czy też przemierzanie Stumilowego Lasu z Kubusiem Puchatkiem rozbudzało w nas ciekawość oraz popychało w nieznane. Nie możemy również zapomnieć jak bardzo bajki przyczyniają się do rozwoju wyobraźni oraz kreatywności. Pomyślmy tylko ile zabaw byliśmy w stanie wymyślić na ich podstawie w dzieciństwie. Poszukiwanie skarbów, dalekie wyprawy, czy też walka z niebezpiecznymi piratami – jak wiele inspiracji oraz motywów kryło się na kartkach książek. Bajki były i są również świetnym sposobem na rodzinne spędzanie wolnego czasu – wspólne wyjście do kina, czy też czytanie książek z podziałem na role idealnie zaktywizuje każdego członka rodziny.

Szczególną uwagę bajkom warto poświęcić 5 listopada. Jest to nie tylko rocznica urodzin Walta Disney’a, ale również Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. „

Źr. www.eduzabawy.pl

W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny dla wszystkich przedszkolaków, a dzieci z grupy Sówek urządziły sobie mały bajkowy bal.